Aktualności - INNOVENERGY energia, ekologia, ozon, woda, ozonator, pranie, odkamienianie, odkamieniacz, kamień kotłowy, usuwanie kamienia kotłowego

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Nasi partnerzy:

Aktualności

pażdziernik 2018


7 kolejnych Scaletronów (1") zamontowanych w Spółdzielni Mieszkaniowej Nowy Dwór we Wrocławiu. Poniżej zdjęcia wybranych lokalizacji.

12 września 2018


Z przyjemnością informujemy, że dostaliśmy nową referencję - tym razem od Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Częstochowie, po roku eksploatacji niechemicznego, katalitycznego urządzenia Scaletron 1,5" na dwóch 11-kondygnacyjnych budynkach z 396 mieszkaniami. Bardzo dziękujemy!

8 maja 2018


Dziś dostaliśmy nową referencję - z elektrociepłowni ESV Wisłosan w Nowej Dębie - dziękujemy!

16 stycznia 2018


Opinie lokatorów budynku SM Budowlani we Wrocławiu przy ulicy Zaruskiego 2-8 / Zmorskiego 2 (urządzenie odkamieniające Scaletron 3/4" zainstalowane w październiku 2015, redukcja średnicy na instalacji 90 mm na 20 mm).

  • "Informuję, że moja instalacja wodna oraz ciśnienie wody jest prawidłowe. Po przegotowaniu wody wystepuje brak kamienia osadowego - jest tylko minimalny biały osad łatwo zmywalny i dający się lekko zmywać."

  • "Informuję, że ciśnienie w instalacji wodnej mam właściwe. Moja żona zauważyła, że przy wodzie używanej do napełniania żelazka brak kamienia kotłowego. Przy podlewaniu kwiatków wodą zimną brak wykwitów węglanów i innych osadów. Przy używaniu czajnika elektrycznego widoczne tylko ślady białego osadu. Brak osadu wewnątrz czajnika. W urządzeniach łazienki nie ma problemu z czyszczeniem perlatorów czy filtrów pralki. W zbiorniku toalety brak osadu i kamienia w toalecie.

  • "Oświadczam, że niżej podpisani w swoich mieszkaniach nie mają problemu z ciśnieniem wody ciepłej i zimnej. Instalacja w mieszkaniu wymieniona na nową we własnym zakresie działa bez zarzutu.

  • "Informuję, że instalacja wodna w moim mieszkaniu funkcjonuje od początku istnienia bloku. Ciśnienie wody w kranach jest dobre. Nie ma widocznego kamienia. Herbatę gotujemy w czajniku, czasami widoczny jest biały osad. W obecnym czasie nie mam problemu z wodą podczas prasowania."

  • "Informuję, że obecnie mam wymienioną instalację wodną i nie wnoszę żadnych uwag co do ciśnienia wody w kranach. Nadmieniam również, że na dnie czajnika nie osadza się kamień. W poprzednich latach używaliśmy filtra do wody, a następnie dopiero ją gotowaliśmy. Obecnie wlewamy wodę prostę z kranu i bezpośrednio gotujemy. Nie mam uwag."

  • "Oświadczam, iż mój lokal posiada instalację wodną założoną na przełomie lat 1989/1990, działającą do tej pory. Po 25 latach eksploatacji instalacja wodna powinna być wymieniona na nową, gdyż zarosła kamieniem kotłowym i stała się mniej funkcjonalna. Moja sytuacja finansowa nie pozwoliła na rozpoczęcie remontu kuchni, ubikacji i łazienki. Dzięki decyzji Zarządu SM Budowlani o zakupie urządzenia odkamieniającego mogłem zrezygnowac z wymiany instalacji wodnej, gdyż w krótkim czasie udrożniła się i jest teraz sprawna. W łazience na kontakcie wanny z kafelkami ściennymi tworzył się kamień, który trzeba było usuwać chemią. Obecnie jest czysto i nie tworzą się złogi kamienia. Na bateriach i wylewkach oraz słuchawce prysznica brak osadzania kamienia. W poprzednich latach byłem wielokrotnie zmuszony wymieniać czajniki z powodu zarośnięcia kamieniem, teraz używamy zwykłego czajnika ogrzewanego gazem - czajnik jest wolny od kamienia. Dziękuję Zarządowi SM Budowlani za podjęcie decyzji o zakupie urządzenia odkamieniającego."

20 czerwca 2017


Po ponad półrocznej eksploatacji czterech urządzeń odkamieniających przez Spółdzielnię Mieszkaniową Nowy Dwór we Wrocławiu (budynek 8 / 11 kondygnacyjny przy ul. Wojrowickiej 32-44, 220 mieszkań) otrzymaliśmy bardzo dla nas miłą opinię od użytkowników. Dziękujemy!

24 marca 2017


Rozpoczęliśmy testy urządzenia CAT 1/2" zainstalowanego na uzupełnieniu wody obiegowej w ciepłowni ESV Wisłosan sp. z o.o. Nowa Dęba.

19 września 2016


Mamy nową referencję od SM Budowlani we Wrocławiu - dziękujemy bardzo!

Referencja SM Kolejarz Wrocław

15 września 2016


Testy bakteriologiczne, przeprowadzone przez różne, polskie i zagraniczne laboratoria akredytowane, w tym Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, potwierdziły, że w wodzie wypływającej z pralki po użyciu ozonatora znajduje się:

  • 0 bakterii gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus)

  • 0 bakterii paciorkowiec kałowy (Enterococcus faecalis)

  • 0 bakterii pałeczka okrężnicy (Escherichia coli),


Czyli ściek z pralki z ozonatorem spełnia wymogi bakteriologiczne
dla wody pitnej w zakresie najgrozniejszych i nabardziej rozpowszechnionych bakterii - oczywiście, nie zachęcamy do picia!

Laboratorium ŚPWiK
Laboratorium ŚPWiK

Zdjęcia: strony www Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. (http://www.spwik.com.pl/articles/page/Laboratorium)


2 sierpnia 2016


Artykuł prezesa Innovenergy sp. z o.o. Tomasza Huberta Cioski w W Dolnym Śląsku:
Tania produkcja w Chinach to już przeszłość: Polacy tańsi od Chińczyków

1 lipca 2016

Rozpoczęliśmy oficjalną sprzedaż ozonatorów do pralek.

Ozonator do prania
Ozonator do prania
Ozonator do prania
Ozonator do prania

25 lutego 2016


Otrzymaliśmy bardzo miły dla nas list referencyjny od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani we Wrocławiu, gdzie zainstalowaliśmy w październiku ub. roku urządzenie odkamieniające CAT 3/4". Dziękujemy!

Colliod-A-Tron
Colloid-A-Tron

1 - 2 sierpnia 2015


Na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy" oraz Miasta i Gminy Uzdrowioskowej Muszyna, wzięliśmy udział w Festiwalu Wód Mineralnych oraz towarzyszącej mu konferencji "Dobra woda źródłem zdrowia" zorganizowanej z udziałem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego. Nasze ekologiczne stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających z całej Polski i sąsiedniej Słowacji, w tym zwłaszcza fachowców, którzy docenili ekologiczne i prozdrowotne aspekty oferowanych przez nas rozwiązań, zabezpieczających urządzenia techniczne, bez pozbawiania wody zawartych w niej życiodajnych pierwiastków.

Więcej informacji:
Relacja KIG "PR"
Relacja PTMag
Relacja UMiG Muszyna

8 czerwca 2015


W gronie 60 wyselekcjonowanych, najbardziej innowacyjnych spółek na Dolnym Śląsku zostaliśmy zaproszeni do elitarnego Champions Club zorganizowanego przez Bank Światowy. Pierwsze spotkanie Champions Club z przedstawicielami Banku Światowego, NCBiR, PARP oraz Urzędu Marszałkowskiego odbyło się w siedzibie EIT+ we Wrocławiu. Więcej informacji:
http://www.eitplus.pl/pl/pierwsze_spotkanie_„champions_club”_/37579/
oraz
http://www.invest-in-wroclaw.pl/pierwsze-spotkanie-champions-club-banku-swiatowego/


29 - 30 maja 2015


Na zaproszenie
EUROPEAN BUSINESS CLUB (http://www.eu-bc.eu) Wzięliśmy udział w prestiżowym Istanbul International Cooperation and Investment Summit (Międzynarodowym Forum Współpracy i Inwestycji w Stambule), gdzie prezes spółki Tomasz Hubert Cioska zaprezentował model współpracy Innovenergy w ramach klastra CTE i zachęcał partnerów z Turcji i Bliskiego Wschodu do wymiany handlowej i współpracy technologicznej z polskimi podmiotami. Model działania innowacyjnych firm ekologicznych w klastrze CTE spotkał się z ogromnym zainteresowaniem także innych uczestników Forum z Polski oraz Europy Zachodniej.



Przentacja współpracy CTE z Innovenergy



Spotkania kuluarowe




Spotkania kuluarowe

12 maja 2015


Dziś, dzięki gościnności i uprzejmości CTE, organizujemy nasze pierwsze webinarium dla naszych agentów i dystrybutorów. Nagranie będzie dostępne do pobrania z biura wirtualnego.

8 maja 2015



Grupa DCE - Domy Czystej Energii zamieściła ciekawy artykuł o Limetronie.

16 marca 2015

Otrzymaliśmy od dawna oczekiwany raport GSA Public Buildings Service (Federalnej Administracji Budynków Publicznych USA - www.gsa.gov, do pobrania tutaj) w którym, po 18 miesiącach testów przeprowadzonych przez Oak Ridge National Laboratory (największe rządowe laboratorium badawcze US Department of Energy, prowadzące od czasów Projektu Manhattan badania podstawowe i stosowane w zakresie strategicznych rozwiązań kluczowych preblemów energetyki i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - www.ornl.gov) w budynku sądu federalnego im. Franka E. Mossa w Salt Lake City w stanie Utah potwierdza przydatność urządzeń FDI i stwierdza że "system katalitycznego, niechemicznego uzdatniania wody radykalnie zredukował narastanie kamienia kotłowego i dał natychmiastowy zwrot nakładów w porównaniu z metodami chemicznymi (solankowymi)." W raporcie zestawiono koszty instalacji i eksploatacji, a także wytyczne dla optymalnych zastosowań praktycznych. Raport, zarówno w skróconej wersji broszurowej, jak i w pełnej do pobrania w języku angielskim na podstronie Urządzenia Przemysłowe.

Raport GSA

9 - 13 marca 2015


Odwiedziliśmy z delegacją CTE targi magazynowania energii IRES w Duesseldorfie oraz instalacji i energii odnawialnych IHS we Frankfurcie n/Menem. Nawiązaliśmy wiele bardzo obiecujących kontaktów, które powinny zaowocować - po odpowiednim okresie testowania - wprowadzeniem nowych produktów do sprzedaży.

19 listopada 2014

Otrzymaliśmy certyfikat PZH:

31 października 2014

Seminarium w Zakładzie Inżynierii Chemicznej PWr












26 września 2014

Na zaproszenie Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy wzięliśmy udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość pt. Programy wsparcia dla budownictwa energooszczędnego oraz wdrażania technologii opartych na OŹE w Krzyżowej. W trakcie konferencji przedstawiliśmy nasz projekt badawczy, częściowo finansowany ze środków Dolnośląskiego Bonu na Innowacje WCTT, realizowany we współpracy z MZEC Świdnica i PWr jako przykład dobrych praktyk klastrowych, finansowania działań badawczo - wdrożeniowych i współpracy nauki z biznesem.

         


5 września 2014

Podpisaliśmy umowę o współpracy naukowo - technicznej z Zakładem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.
w Siechnicach k/Wrocławia przewidującą przebadanie pod kierunkiem Politechniki Wrocławskiej Limetronów 1/2" w dwóch domach prywatnych oraz jednego Limetrona 3/4" w budynku biurowym w Świętej Katarzynie, a także urządzenia Colloid-A-Tron 4" na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Świętej Katarzynie.



SUW Św. Katarzyna



Zbigniew Hajłasz, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Siechnice, pani Kamila Przewdzięk, kierownik badań z ramienia ZGK oraz Tomasz Cioska, prezes Innovenergy sp. z o.o.


27 sierpnia 2014

Otrzymaliśmy od producenta urządzenie 4" Colloid-A-Tron - 100 mm średnicy (bez kołnierzy) x 921 mm (długość). Urządzenie zostanie wkrótce zainstalowane w jednej z podwrocławskich spółek wodociągowych. CAT będzie testowany na pompie o wydajności 65m3/h na bardzo twardej wodzie przez pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz samej Spółki. O wynikach testów poinformujemy wkrótce.



Colloid-A-Tron 4" (100 mm)



Colloid-A-Tron 4" (100 mm) ze swymi mniejszymi kuzynami - Limetronem 1/2" i Minitronem (urządzeniem do profesjonalnych ekspresów do kawy)


11 sierpnia 2014

Urządzenie Limetron 1/2" zostało zainstalowane w budynku biurowym CTE w Świdnicy.






30 lipca 2014

Jakość i bezpieczeństwo urządzenia Limetron zostałypotwierdzone certyfikatem WRAS - Water Reguations Advisory Scheme (www.wras.co.uk)


28 lipca 2014


Pierwsze urządzenia Limetron zostały wysłane do naszych Agentów.


4 lipca 2014


Na zaproszenie zarządu Centrum Technologii Energetycznych (CTE) w Świdnicy odbyło się oficjalne podsumowanie projektu badawczego w MZEC Świdnica sp. z o.o. Spotkaniu przewodniczyli prezes CTE – Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość pan Krzysztof Brzozowski oraz wiceprezes, pan Marek Rybiański, który był pomysłodawcą i koordynatorem naszego projektu.



Prezentacja CTE – prezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Krzysztof Brzozowski

W spotkaniu wziął udział pan Ryszard Sobański, prezes zarządu MZEC Świdnica sp. z o.o. wraz z zespołem kierującym projektem, a także pan Robert Spencer, prezes i współwłaściciel firmy Fluid Dynamics International Ltd.



Przedstawiciele MZEC Świdnica  

Ze strony Politechniki Wrocławskiej byli obecni panowie dr inż. Tomasz Hardy, realizujący część gazową badań



Prezentacja części gazowej – dr inż. Tomasz Hardy

oraz dr inż. Tomasz Koźlecki, odpowiadający za laboratoryjne i przemysłowe badania urządzeń uzdatniających wodę.



Prezentacja części wodnej – dr inż. Tomasz Koźlecki


Niezwykle interesujące wyniki badań skłoniły wszystkie strony projektu do jego kontynuacji w celu oceny długoterminowych efektów oddziaływania urządzeń. Wytypowano kolejne lokalizacje w MZEC Świdnica w celu prowadzenia dalszych badań nad odkamienianiem oraz postanowiono pozostawić urządzenie Fueltron™ w dotychczasowej lokalizacji na następny sezon grzewczy.

W trakcie spotkania Innovenergy sp. z o.o. podpisała deklarację członkowską Porozumienia Kooperacyjnego Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy i tym samym stała się pełnoprawnym członkiem Klastra CTE powstałego w roku 2009, w którego skład wchodzi ponad 50 podmiotów, w tym uczelnie (4 wydziały Politechniki Wrocławskiej),

jak i przedsiębiorstwa (pracownie architektoniczne, dostawcy technologii OZE, producenci energooszczędnych materiałów budowlanych, instalatorzy i projektanci, deweloperzy).



Przyjęcie Innovenergy do Klastra CTE
(od lewej wiceprezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Marek Rybiański, prezes Innovenergy Tomasz Hubert Cioska, dyrektor CTE Sławomir Rataj i prezes Fluid Dynamics International Ltd Robert Spencer)




Przed Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy, stoją od lewej:
prezes Fluid Dynamics International Ltd Robert Spencer,
wiceprezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy Marek Rybiański
i prezes Innovenergy sp. z o.o. Tomasz Hubert Cioska




3 lipca 2014

We współpracy z DotPay uruchomiliśmy sprzedaż ratalną urządzeń.


1 lipca 2014

Zainaugurowaliśmy oficjalnie sprzedaż domowych urządzeń odkamieniających Limetron™ produkcji Fluid Dynamics International Ltd (http://www.treatwater.com/).





30 czerwca 2014


Zakończyliśmy realizację Dolnośląskiego Bonu na Innowacje Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej realizowanego w Zakładzie Spalania i Detonacji Instytutu Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów PWr Pracami kierował p. dr inż. Tomasz Hardy, adiunkt Tematem prac badawczo rozwojowych realizowanych w ramach Bonu była modyfikacja właściwości mieszanki paliwowo-powietrznej pod kątem optymalizacji procesu spalania gazu ziemnego. Przedmiotem pracy było wykonanie badań wykazujących czy poprzez wpływ na paliwo gazowe działania pola magnetycznego i układu katalitycznego zastosowanego w innowacyjnym urządzeniu Fueltron™ produkcji Fluid Dynamics International Ltd istnieje możliwość obniżenia emisji zanieczyszczeń gazowych i poprawy sprawności procesu spalania paliwa gazowego w wybranym kotle gazowym. Kotłem tym był firmy Viessmann Paromat-Triplex (typ RN-175) o mocy cieplnej 1750kW. Badania były realizowane pod auspicjami Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy (http://cte.fea.pl/) w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej w Świdnicy sp. z o.o. (http://mzec.swidnica.pl/). Badania wykazały znaczące obniżenie emisji CO i NOx, zwłaszcza we wczesnych fazach rozruchu kotła.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego